Wzornictwo – dla wszystkich, którzy chcą łączyć piękno z użytecznością

slider_okularyStudia w Instytucie Sztuki na kierunku wzornictwo to oferta dla osób, które pragną projektować przedmioty codziennego użytku. Meble, lampy, sprzęt gospodarstwa domowego, zabawki, wyposażenie przestrzeni publicznych, tkaniny, odzież, a także szeroko rozumiane elementy informacji wizualnej to wszystko dzieła projektantów wzornictwa.

Studiowanie wzornictwa to przede wszystkim duża ilość przedmiotów praktycznych, w trakcie których studenci realizują swoje pomysły, mierząc się z różnymi materiałami i technikami. Kandydaci na studia nie muszą mieć ukończonego liceum plastycznego. Intensywna nauka rysunku, malarstwa i rzeźby na I roku pozwala studentom w krótkim czasie rozwinąć umiejętności w tym zakresie. Równolegle przyszli adepci wzornictwa poznają profesjonalne programy komputerowe 2D i 3D.

Małe grupy studenckie, indywidualny kontakt z profesorami, nieformalna atmosfera i wiele nowych inspiracji to niezaprzeczalne zalety kierunków artystycznych. Równocześnie wzornictwo pozostaje w ścisły sposób związane z praktyką zawodową, studenci współpracują z firmami, biorą udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, zwiedzają targi i wystawy. Poznają nowe trendy, rozwijają swoją kreatywność i zdobywają wiedzę. Praca projektanta wzornictwa to zawód dla osób ciekawych nowości, patrzących w przyszłość, chcących by nasze otoczenie było coraz piękniejsze i równocześnie przyjazne człowiekowi.

Druga tura naboru na kierunek wzornictwo w Instytucie Sztuki PWSZ w Tarnowie

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do